Jezdíte autem? V tom případě byste měli udělat vše pro bezpečný provoz na silnici. Statistiky hovoří jasně – právě řidiči mají na svědomí velkou část zaviněných úmrtí, ať už jde o samotné autohavárie anebo srážky s jinými účastníky silničního provozu.

K bezpečnosti na silnici jistě patří i kvalitní osvětlení. Stačí málo a jasný bílý den se může proměnit ve špatně přehlednou tmu. Třeba když se zatáhnou mračna před bouřkou anebo padne mlha, nehledě na světelné podmínky při svítání anebo soumraku.
rušný městský provoz

Jestliže chcete mít jistotu, že za každých podmínek výborně uvidíte, musíte se spoléhat na kvalitní autožárovku. A samozřejmě ji také musíte umět vyměnit. Vždyť s takovou dovedností počítají i české předpisy – právě proto musí mít každý řidič náhradní sadu autožárovek s sebou v povinné výbavě vozidla.

Jenže pozor – existují i takové typy vozidel, u kterých je výměna autožárovky poměrně nesnadná věc a nezbývá, než odmontovat přední část karosérie, takže je potřeba zajet do servisu. Víte, jaké vozidlo máte doma vy a umíte si s výměnou autožárovky poradit?
rozbitá přední světla

Jak vybrat to pravé osvětlení?

Jestliže vybíráte tu správnou autožárovku, musíte vědět, jaký typ je pro vaše vozidlo ten pravý. Moderní vozidla s oddělenými dálkovými a potkávacími světly vyžadují jedno vláknovou žárovku H7. Starší typy vozů mívají dvouvláknový typ H4. Toto označení najdete jak na krabičce, tak na patici samotné žárovky.

Jistě vám přijde vhod i úsporná led autožárovka, neboť životnost a spotřeba zajímá každého z nás – díky ní můžeme u provozu vozidla ušetřit.

Existují dokonce i úsporné typy autožárovek s dlouhou životností, ovšem jejich úskalím bývá menší intenzita světla a jeho dosah.

Zajímat byste se měli i o míru oslnění protijedoucích vozidel.

Vyplatí se sázka na ověřeného výrobce s dlouhou tradicí, jehož autožárovky jsou schválené pro provoz na našich komunikacích.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup