Čerstvé kopřivy a to nejen na čaj se sbírají především na jaře, kdy začínají růst. Ale kopřivový čaj lze pít po celý rok. Víte, jak kopřivy pomáhají?

Čaj z kopřiv je zdraví prospěšný a pomůže s řadou potíží – Proč ho pít?

Kopřivu jako bylinku známe všichni. Čerstvá kopřiva se sbírá ideálně mladá, právě na jaře se pak hojně vyskytuje snad všude kolem nás. Kopřiva se dá usušit a využít i v kterékoliv jiné roční období, kopřivové listy se suší právě na čaj. I v případě, že jste si kopřivy nestihli natrhat a usušit, si můžete kopřivový čaj dopřát. Navíc je kopřiva díky svým účinkům velmi často součástí nejrůznějších bylinných čajových směsí. Proč je kopřiva vlastně tolik zdravá a proč bychom měli pít čaj z kopřiv?

listy kopřivy

Nejlepší na očistu

Kopřivový čaj darka-shop.cz se doporučuje pít při nejrůznějších detoxikačních kůrách a očistách organismu. Právě na jaře, kdy je pak vhodná doba pro očistné kůry, se čaj z kopřiv popíjí nejčastěji. Kopřivy totiž mají skvělé účinky a umí velmi dobře podpořit metabolismus. Navíc očistí tělo od škodlivin a nežádoucích látek. Vliv mají na orgány a dokážou pomoci tělu se přirozeně očistit od nahromaděných škodlivin. V případě očistných kůr, se kopřivový čaj popíjí několikrát denně po dobu až třech měsíců. Déle ale není vhodné čaj pít bez přestávky. Následovat by pak měla alespoň měsíční pauza, až poté je možné pokračovat zase v pití čaje z kopřiv.

kopřivový čaj

Na imunitu i žaludeční obtíže, co dalšího kopřivy dokážou?

Kopřivy patří k nejvšestrannějším bylinkám vůbec. Pokud vás trápí zažívání, žaludeční potíže, menstruační potíže, revma, bolesti nebo záněty močového měchýře, vždy můžete sáhnout po kopřivách a rozhodně se vám uleví. Kromě toho jsou kopřivy výborným prostředkem, jak získat energii pro unavené tělo. Kopřivový čaj je povzbuzující a snižuje rovněž například i krevní tlak nebo reguluje cukr v těle.

Z čerstvých kopřiv se dají vařit odvary nebo se z nich dokonce dá připravit výborné jídlo. Známá je jarní velikonoční nádivka nebo kopřivový špenát. Pokud tedy budete mít možnost, kopřivám se určitě nevyhýbejte a naopak si je dopřejte, aby vaše tělo bylo v lepší kondici.