Když se řekne „paleta“, mohou vás napadnou dvě zcela rozdílné věci. Tou první je malířská deska s barvami, se kterou Claude Monet vytvářel svá impresionistická díla, a druhou přepravní dřevěná paleta, sbitá z několika nehoblovaných prken a odřezků trámků. Zaměříme-li pozornost na tu druhou věc, máme před sebou poměrně stabilní a pevný přepravní prostředek pro logistické operace i s velmi těžkými břemeny. Nosnost dřevěné přepravní palety je obdivuhodná, na to, že se jedná pouze o pár tenkých prkének. Plně naložená paleta unese na svém povrchu v celistvé zátěži přibližně dvě tuny nákladu, a tak bychom se mohli domnívat, že je to konečné logistické řešení. Jenže není. Existuje snad něco lepšího? Ano, existuje.

dřevěné palety

Plastová paletaplastové palety 1200 x 800 dokážou plně nahradit své předchůdce a jako bonus přináší další výhody. V první řadě je to tvrzený plast, který je konstruován tak, aby unesl zátěž více než dvojnásobně vyšší. Nosnost palet z plastu je až 5 tun, což se zdá neuvěřitelné. Tím pádem máte mnohem širší logistický záběr a lze tímto způsobem přepravovat více předmětů najednou o vyšší hmotnosti. Šetří se tím přepravní náklady, a to je velmi významné plus.

žába na paletách

Čistota – i logistika je proces, kde záleží na dobrém jménu přepravní společnosti, a stará se o něj i čistota skladových a přepravních prostor. S dřevěnými paletami toho ale příliš nevykouzlíte, dřevo je opracované jen jako řezivo, hrubým způsobem, a zašpiní se již během krátké doby. Naproti tomu paletu z plastu lze snadno čistit běžnými saponáty a vodou v podstatě nepřetržitě po celou dobu její životnosti.

Životnost – dřevěnou paletu můžete využít jen po omezenou dobu a u velmi těžkých břemen to může být otázka dnů až týdnů, nikoli měsíců. S plastovými paletami se ale počítá pro delší aplikace, životnost plastových palet je mnohonásobně delší.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup