O stylový starožitný nábytek je stále zájem, jsou to někdy skutečně nádherné kousky, které dovedou uspokojit i velmi náročného zákazníka. Starožitnosti úspěšně odolávají masivní konkurenci z řad moderního nábytku z mnoha důvodů, pojďme si je tu v krátkosti přiblížit.

Připomínají onu klidnější dobu – dnes je natolik bláznivá doba, že mnoho lidí uniká alespoň ve snových představách někam do klidného prostředí. Se starými příborníky, komodami, stoly a židlemi vám to půjde lépe, než s moderním nábytkem.

starožitnosti v domě

Je to mnohdy překrásná umělecká tvorba – měli jste někdy možnost prohlédnout si důkladněji ručně malovanou kresbu kredencí a příborníků? Ruční výrobě se nikdy nemůže vyrovnat strojní pásová produkce nábytku tak, jak ji známe z výrobních hal. V ruční práci je totiž cit, energie tvůrce, je to něco naprosto odlišného od čehokoli jiného.

Precizní truhlářská výroba – originály, ale repliky starožitného nábytku z doby před více, než sto lety, vás přesvědčí o tom, že truhlářské řemeslo je jedno z nejzajímavějších na světě. Truhláři tu musí ovládnout všechna jeho tajemství, a vy pak žasnete nad tím, jaké mistrovské kousky předvádí.

starožitný nábytek

Vyzdobí chalupu, penzion, starý mlýn, selské stavení – repliky i originály starožitností, zejména v selském stylu, se hodí do odpovídajících objektů, tedy např. do vesnických domů, rekreačních chalup, samot a polosamot, kde jste více v kontaktu s přírodou.

Stěhujte nábytek s ověřenou stěhovací firmou – starožitnosti i jejich repliky bývají velmi kompaktní a pevné, ale přece jen má toto nábytkové řešení jednu nevýhodu, a sice dodávají se zákazníkům vcelku. Nedají se rozebrat, a to znamená manipulovat s každým kouskem velmi opatrně. Jestliže plánujete stěhování, obracejte se na firmy, které jsou pojištěné, a s nimiž snadno vyřešíte případný problém s poškozením nábytku, co se týče alespoň finančního odškodnění.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup