Je smutným faktem, že rodiče mají čím dál tím méně času na své děti. A to platí i pro maminky či tatínky na mateřské, kteří jsou s dětmi doma. Obvykle se snaží, aby se jejich potomek alespoň na chvíli zabavil sám, aby mohli udělat nejnutnější domácí práce, například pověsit vyprané prádlo (a že ho s malým dítětem je skutečně hodně), případně umýt nádobí nebo uvařit.

Jedním z oblíbených způsobů, jak dítě zabavit, je posadit jej před televizní obrazovku, tedy v moderní době spíše mu dát do ruky tablet, a pustit mu některý z mnoha pořadů pro děti, samozřejmě vybraného dle věku dítěte.

ksiltovka1

Není tedy divu, že si naši nejmenší brzy vyberou svou oblíbenou pohádku a s tím i oblíbenou postavičku. V hračkářství pak, když uvidí produkt, který ji má natištěnou, jej budou vyžadovat. Ať už se jedná o dětské nádobí, hru či jiné věci.

Avšak zatímco u poněkud starších dětí vedou často postavičky z nejnovějšího Disney filmu, jako je například Ledové království, u těch menších jsou to jiné seriály. Jedním z nich je pak Mašinka či Lokomotiva Tomáš. O co se jedná?

Jde o britský seriál pro nejmenší, který sleduje dobrodružství antropomorfizovaného vlaku a jeho přátel, když prožívají svá denní dobrodružství. Je pravdou, že modely nejsou zrovna „pěkné“, a je vidět, že jde o levný projekt. Proč je tedy tento seriál tak populární?

vlak2

Je to hlavně proto, že má vše, čím zachytí pozornost malého diváka: dostatečně jednoduchý příběh, postavičky, které jsou jedna od druhé rozdílné, a navíc se na obrazovce stále něco děje, něco se hýbe či někdo mluví.

K tomu připočtěme fakt, že dabing není nejhorší a hned vidíme, proč si jej děti tak oblíbily, i když jeho popularita zdaleka nedosahuje té, kterou má ve své domovině.

Zda budete zrovna tento pořad pouštět svému dítěti, záleží jen na vás. Jen mějte na paměti, že by to mělo být až skutečně poslední možné řešení v jeho zabavení.