Řidiči stále řeší spotřebu svého motorového miláčka, protože pohonné hmoty stojí nemalé peníze. Díky měření spotřeby a následným opatřením skutečně ušetříte.

Spotřeba paliva

Ušetřit může každý

O šetření paliva u vozidel panuje celá řada mýtů, ovšem ne všechny zaručeně fungují, a proto se pojďme podívat na osvědčené rady. Můžete sice namítnou, že existuje spousta ECO systémů, ovšem stále má největší vliv na spotřebu řidič a jeho chování. Základním pravidlem je jezdit plynule a nikam nespěchat, protože to hraje velkou roli. Pokud budete z křižovatky na křižovatku prudce šlapat na plyn a potom na brzdy, tak opotřebováváte brzdy a spotřeba na tom taky nebude nejlíp.

grafika palivoměru

Klidně řaďte v optimálních otáčkách a zbytečně motor netočte. Možná Vám to nepřipadá, ovšem základem je mít při úsporné jízdě dostatečně nafouknuté pneumatiky. Jestliže jste zvyklí jezdit s loktem z okna, tak to není vůbec ideální, protože tím narušujete aerodynamiku, což má za následek horší zrychlení a vyšší spotřebu. Vyplatí se co nejvíce snížit hmotnost automobilu a vyházet z něj nepotřebné věci, protože čím menší hmotnost tím lépe.

Sledování spotřeby

Abyste věděli, jaké otáčky, rychlost a další parametry potřebuje auto k dosáhnutí co nejmenší potřeby, tak je zapotřebí speciální měření spotřeby paliva, jenž Vám poskytne přehled všech informací o voze. Jestliže je uvidíte přímo takhle před sebou, tak není vůbec žádný problém se jimi řídit a držet spotřebu co nejníže. Jezdit úsporně nemusí znamenat jezdit všude 30 km/h, ovšem správné otáčky a řazení umí dělat divy.

čerpací stanice

Již po krátkém používání tohoto systému si můžete spočítat, že skutečně ušetříte nemalé peníze, jenž se dají investovat zase jinde. Instalace systému probíhá naprosto odborně, takže řídící jednotce v žádném případě neuškodí, a proto se jí nemusíte bát. Naopak je velice výhodná, protože mít přehled o všech údajích Vašeho vozu je jedině dobře. S tímto systémem tedy budete mít o vozu neustálý přehled, což platí i o jeho aktuální poloze a servisním intervalům.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup