Vířivka patří k oblíbené výbavě zahrad, teras nebo koupelen, stejně tak jako o bazén, je potřeba se o ni řádně starat. Víte, jak na to a na co nezapomenout?

Jak se starat o vířivku a na co nezapomenout? Základní údržbu si určitě pohlídejte!

Někdo dává pořád přednost bazénu, jenže vířivky jsou v posledních letech stále oblíbenější a to i proto, že se v nich dá koupat v jakémkoliv ročním období, i tehdy, když se venku citelně ochladí a do bazénu už by se nám nechtělo. Stejně tak jako je potřeba starat se o bazén, vyžaduje péči i vířivka, jinak se koupání v ní promění v horor. Voda ale i samotná vířivka vyžadují alespoň základní údržbu, na to ale spousta jejich uživatelů zapomíná. Víte, na čem nejvíce záleží a co je potřeba si ohlídat?

pexels-photo-3921407

Ohlídejte si vodu

Čištění vířivky není zase tak složité, pokud si na to navíc netroufnete sami, můžete si k tomu povolat specializovanou firmu. Některé náležitosti si ale určitě zvládnete ohlídat i sami. Jde přece hlavně o vaše koupání, na prvním místě by měla být stejně jako v případě bazénů kvalita vody. Ať už je vířivka umístněná kdekoliv, na zahradě, na terase nebo v koupelně, měla by být především místem, kde se relaxuje. A ve špinavé nebo nevhodně upravené vodě, se vám relaxovat moc dobře nebude. Opět je to dost podobné, jako v případě bazénové vody, dbát bychom měli na hodnotu pH vody, do vody se musí pravidelně přidávat také dezinfekční přípravky, které jsou určeny k tomu, aby ničily nebezpečné bakterie. Pozor ovšem na to, ať to s tou dezinfekcí příliš nepřeženete. Mnoho dezinfekčních prostředků může poškozovat zdraví kůže a způsobovat vyrážky.

pexels-photo-3851222

Nenechte se ale zmást a do vířivky nikdy nelijte chemii určenou pro bazény. Rozhoduje totiž teplota vody, ta je ve vířivce znatelně vyšší, proto jsou pro vířivky určeny úplně jiné speciální čisticí prostředky. Rozdíl je pak také v tom, zda užíváte vířivku v zimě nebo v létě a rozhoduje také četnost jejího využívání. Pokud se vířivka používá méně, nemusí se tak často měnit voda a také není nutné přidávat moc čisticích prostředků. Péče o vířivku v zimě se pak také liší, teplota vody se musí udržovat alespoň na dvaceti stupních.

Jak je na tom filtrace?

Výměna vody ve vířivce by měla proběhnout minimálně dvakrát ročně, podle toho, jak často vířivku využíváte, pokud celoročně je dobré ji vypustit a poté vyčistit všechnu potřebnou technologii začátkem jara jakmile skončí zima, poté zase po létě. Pravidelně kontrolujte také filtr, na jeho čistotě záleží a může se od něj odvíjet i kvalita a čistota vody. Filtr překontrolujte jednou týdně, což je naprosto dostačující.

Pokud si nevíte rady s čištěním celého systému, neváhejte využít služeb odborníků. Technologie, která je na vířivku vázaná se totiž musí také pravidelně čistit, tím si výrazně prodloužíte životnost své vířivky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup