Neporaníte se – kostru většiny sedacích souprav a křesel tvoří dřevěný rám, sloupky, latě, desky nebo příčky a i když není dřevo přímo součástí vnějšího vzhledu výrobku, může při pádu či neopatrném posazení způsobit bolestivé pohmožděniny a někdy dokonce zlomeniny nebo natažení vazů. Nic takového se nemůže přihodit na sedacím vaku, tam je pouze výplň z polystyrenových (EPS) kuliček a vnější textilní či koženkový potah.

sedací vak

Oživíte vzhled interiéru – většina sedacích souprav na trhu připomíná monstrózní, ale nepohodlná sedadla, obvykle v šedé, černé, tmavě modré a hnědé barvě. Spíše výjimečně narazíte na pastelové tóny, jako je oranžová, zelená, žlutá, červená či modrá. A pokud ano, kombinují se s černou či šedou, kde jen stěží vyniknou. Se sedacími vaky je to jinak, tam se výrobci nebojí do nich vtisknout vzor i barvy, a to i tehdy, nejsou-li výrobky určeny primárně do dětského pokoje, ale pro dvě dospělé osoby. Nebojte se barev a zkuste jim dát šanci i při výběru nábytku, barevný sedací vak se překvapivě hodí takřka ke všemu, i k dřevěnému masivu komod, postelí či stolků, kde zajímavě vynikne.

křeslo na ulici

Zajímavý tvar – dnes je v módě styl retro, ale ne vždy se nám zdá útulný a příjemný. Retro totiž napodobuje výrobky, které před třiceti – čtyřiceti lety nebylo možné zhotovit moderněji, a tak má mnohdy příliš ostré linie a hrany a vypadá „lacině“. Jistou roli hraje také psychologie podvědomí – člověk totiž podvědomě lépe vnímá zaoblené tvary a ladné křivky, které vídáme např. v přírodě u květin, stromů a říčních oblázků, v ladném kopcovitém horizontu terénu při pohledu z rozhledny, nebo na přirozenou krásu obnaženého lidského těla. Oblé tvary sedacího vaku https://www.beanbag.cz/ dokážou navodit dobrou náladu již při pouhém pohledu, což teprve při posezení.

Dokonalé pohodlí – nelze jim upřít jedno, a sice naprosto dokonale si v nich odpočinete. Ostatně, vyzkoušejte si to někde v kamenném obchodě, a pak se v poklidu doma rozhodujte, jaký výrobek vás v nějakém e-shopu zaujme z těch stovek různých možností.