Nejde o to, že si budeme vyhledávat velké lupeny, které budeme svazovat k sobě, abychom jimi zakryli nejvíce intimní místa. Tato doba je naštěstí pryč. Příroda nám nabízí jiné zdroje, z kterých se dají zpracovat produkty, které nám budou vyhovovat a navíc budou i slušivé. Poměrně dost velká nabídka přírodní tkaniny Promotextile, může zaujmout nejednoho spotřebitele. A především svým složením jsou velmi přijatelné pro lidskou pokožku. Mezi největší zástupce se řadí bavlna, len, hedvábí nebo vlna. Častokrát se setkáme s konopím a bambusem.

textilie

Nejoblíbenější je bavlna

Jedná se skutečně o velmi oblíbené přírodní vlákno a je to jen díky tomu, že má naprosto vynikající vlastnosti. Předně je skutečně odolnou tkaninou a vhodnou prakticky na cokoliv a to klidně i na ložní prádlo. Také se dobře barví a tak není divu, že má na trhu poměrně dost svých barevných zástupců. Ale má na druhou stranu také svoje slabiny a to že se skutečně ráda mačká a není elastická, což zase někomu nemusí zase až tak plně vyhovovat. Dokonce s tepelnou izolací to také není žádná sláva. Ale i přesto má skutečně velké zastoupení a oblíbení mezi uživateli. Také snáší velmi dobře vysoké teploty a to jak v praní, tak žehlení.

trička

Funkční materiál stoupá vzhůru

Daleko více úspěchu začíná sklízet takzvaný funkční materiál. Zřejmě je to z toho důvodu, že obsahuje materiály, které skvěle reagují na vnější vlivy. Nejdříve se spíše preferoval mezi sportovci, ale jak je vidět, tak dnes to jsou i běžní uživatelé. Taková vláknina si dokáže poradit s odvodem potu od těla, pokud se přirozeně dobře nosí, jak je doporučeno výrobci a zvolí velikost přesně na míru. Jak se pot odvádí ven, tak se odpařuje a tím vlastně naše tělo zůstává v teple a suchu. Nicméně i když je to žhavý trend, přírodní materiály to ven z oblíbenosti nevytlačí. Budou stále vyhledávaným sortimentem a pro některé dokonce i tím jediným. I bavlna si dokáže poradit s potem, jen trochu jinak podle své přirozenosti.