Největším výskytem paranormálních jevů se může pyšnit Anglie. Setkáme se s nimi však po celém světě. Pojďme si udělat procházku strašidelnými kouty, kterými se zabývají i samotní lovci duchů! Po přečtení článku neusnete!
 spadlé stromy

Strom oběšenců v Branišovském lese

Branišovský les se nachází na periferii Českých Budějovic. Co takhle jít se podívat ke stromu oběšenců, kde Vám tajemný hlas našeptává, ať se oběsíte na jeho větvi. Jeden z dřevorubců se po nalezení několika mrtvých se smyčkou kolem krku rozhodl, že větev uřízne. Tajemné síly byly ovšem mocnější a ochrnula mu ruka. Přestože byl nakonec poražen celý strom, několik lidí potvrdilo, že je u pařezu cosi láká k sebevraždě. V „Branišáku“, jak mu říkají místní, Vás také může vyděsit:
·         Černý muž
·         Vodník
·         Červené oči
·         Bílá paní
·         Kroky
 duch na hřbitově

Brána do pekel pod hradem Houska

Jak víme, hrady byly stavěny na strategických místech, ne však tento. Houska se nachází v rovinaté krajině, kde navíc chybějí zdroje vody. Údajně pod zemí skrývá pekelnou bránu, která se nesmí v žádném případě otevřít. Teorii potvrzují i následující fakta:
·         Název hradu pochází z keltského slova „gosca“, tedy „brána“.
·         Uvnitř hradu je na stěně zachycena levoruká lukostřelkyně. Leváci byly dříve považování za ďábelské tvory.
·         Hradní kaple měla být postavena, aby chránila prasklinu ve zdi, ze které se v minulosti snažili ďáblové dostat na povrch.
 

Upír na Dolním hřbitově

Nenáviděný velkostatkář Alois Ulrich zemřel za podivných okolností. Po smrti se rozhodl obyvatele Žďáru nad Sázavou strašit i nadále. Zjevoval se sousedům a údajně měl způsobit i vraždu svého bývalého čeledína. Kat na požádání otevřel jeho hrob. Tomu, co poté lidé uviděli, nemohl nikdo uvěřit. Mrtvola nejevila žádné známky rozkladu! Ze strachu, že Ulrich je upír, udělal kat s tělem několik rituálů včetně useknutí hlavy, nacpání máku do úst a posypání vápnem. Pro příhodu existují i logická vysvětlení:
·         19. století je známé vírou v upíry.
·         Těla voskovatěla vlivem tehdejšího pohřbívání.
 
Ne však všechny strašidelné historky se dají odůvodnit. Jsou tedy duchové opravdu mezi námi? Zkuste si na otázku odpovědět sami a podívat se na některé z výše zmíněných míst!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup