Spousta bytů a domů, hlavně ve větším městech, má dvojí možnost. Buďto se připojit k internetu ve vašem domě pomocí kabelu (optikou) anebo také pomocí vysílače. Někde je vaše rozhodování ušetřeno této volbě, protože optické kabely tam prostě nevedou a lze to tam dostat pouze pomocí vysílače. Díky zjistíte, že nyní můžete s kabely „frčet“ ještě rychleji než jste si vůbec dokázali představit.
žlutý a modrý kabel.jpg

Kabely jsou prostě lepší

Existuje spousta důvodů, například zaručená rychlost internetu je klidně i o polovinu větší, než co vytáhnete z vysílače. A možná je to i cenově dostupnější, spousta firem totiž napojení na optiku provádí zadarmo a člověk si nemusí nic zařizovat. Je to také mnohem lepší pro firmy, které jednoduše, do hodiny, připojí domácnost a je to.
bruneta vedle notebooku.jpg

Volba je ale pouze pro města

Pokud bydlíte na vesnici nebo v menším městě, nemusíte mít tolik možností jako lidé v oněch větších městech. Je to ostatně to samé jako s internetovými poskytovateli. Zatímco ve městě máte větší poptávku a tedy zákonitě i větší nabídku, na vesnici jste rádi, že máte jednoho poskytovatele. Například v Olomouc si můžete vybírat hned z několika poskytovatelů, kteří se předhánějí v lepších a lepších podmínkách pro své klienty, ale na venkově si toho moc nevyberete. Nejčastěji se volí stejný poskytovatel jako je telefonní operátor, přece jen už tam má zákazník nějakou historii a internet je dneska součástí spousty balíčků a nejrůznějších akcí.

Rychlejší internet je dneska nutnost

Pokud si myslíte, že nepotřebujete ten nejlepší a nejrychlejší internet, asi jste zřejmě jediní, kdo doma používá internet, protože pokud byste měli v domácnosti dva počítače a několik mobilů, hned byste mluvili jinak. Nejen, že to síť nestíhá zpracovávat, když se jeden dívá na videa a druhý se snaží dělat zase něco jiného, ale také neustále padá. To je také největší nevýhoda internetového připojení přes vysílač – často se stává, že internet vypadne nebo nejde. Zatímco s optikou se vám to stane málokdy, možná vůbec ne.