Neustále se na nás ze všech stran valí nové módní trendy, které do jisté míry ovlivňují náš postoj i životní styl. Je jen na nás, abychom dokázali rozlišit, které módní trendy přetrvají a které mají pouze jepičí život. Nemusíte však módním trendům vůbec podléhat a vytvořit si osobitý a jedinečný styl, který bude sám o sobě trendy záležitostí. Nyní vám představíme pár zažitých pravidel, které vám pomohu při vytváření vlastního bydlení. Pravidla, která přetrvají řadu let…
schodiště v obýváku.jpg
1.       Pravidlo – o nevhodném spojování stylů
Jednotný styl zkrátka funguje vždy a nikdy s ním nic nezkazíte. Pokud miluje klasický a jednotný styl, pak je dobré v tomto stylu ladit veškerý nábytek i další dekorativní předměty a nemíchat ho například s moderním stylem. Vyvarujete se tak tomu, že vaše bydlení bude působit přeplácené a neuspořádané. Toto pravidlo však nemusíte uplatňovat po celém bytě, stačí, když se vždy zaměříte na jednu místnost a tu vytvoříte v určitém stylu.
2.       Pravidlo – méně je někdy více
Každá z místností by měla mít jednu dominantu, která bude určovat ráz celé místnosti. Může to být kus starého nábytku, velké zrcadlo nebo třeba výrazná dekorace.
knihovny v koutech.jpg
3.       Pravidlo – zajímavý efekt v podobě opakování
Zajímavý efekt můžete vytvořit i v podobě opakování. Podobný prvek často najdete v módním průmyslu, kdy se například jeden prvek nebo barva objevuje i na dalších kouscích a doplňcích. Pokud například žena zvolí výraznou kabelku a boty v jedné barvě a šaty zvolí v neutrálním tónu. Celek pak bude působit efektním dojmem. Podobně tak můžete opakovat barvy nebo materiály i v interiéru. Výsledkem bude sladěný interiér, který bude působit uceleně.
4.       Pravidlo – doplňky, které jsou věčné
Kvalitní a nápadité doplňky mohou výrazně podzvednou nebo naopak shodit (v případě špatného výběru) celý interiér. Doplňky byste měli vždy vybírat do předem určeného místa, aby celkový výsledek nebyl přeplácaný.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup