Neustále se na nás ze všech stran valí nové módní trendy, které do jisté míry ovlivňují náš postoj i životní styl. Je jen na nás, abychom dokázali rozlišit, které módní trendy přetrvají a které mají pouze jepičí život. Nemusíte však módním trendům vůbec podléhat a vytvořit si osobitý a jedinečný styl, který bude sám o sobě trendy záležitostí. Nyní vám představíme pár zažitých pravidel, které vám pomohu při vytváření vlastního bydlení. Pravidla, která přetrvají řadu let…
schodiště v obýváku.jpg
1.       Pravidlo – o nevhodném spojování stylů
Jednotný styl zkrátka funguje vždy a nikdy s ním nic nezkazíte. Pokud miluje klasický a jednotný styl, pak je dobré v tomto stylu ladit veškerý nábytek i další dekorativní předměty a nemíchat ho například s moderním stylem. Vyvarujete se tak tomu, že vaše bydlení bude působit přeplácené a neuspořádané. Toto pravidlo však nemusíte uplatňovat po celém bytě, stačí, když se vždy zaměříte na jednu místnost a tu vytvoříte v určitém stylu.
2.       Pravidlo – méně je někdy více
Každá z místností by měla mít jednu dominantu, která bude určovat ráz celé místnosti. Může to být kus starého nábytku, velké zrcadlo nebo třeba výrazná dekorace.
knihovny v koutech.jpg
3.       Pravidlo – zajímavý efekt v podobě opakování
Zajímavý efekt můžete vytvořit i v podobě opakování. Podobný prvek často najdete v módním průmyslu, kdy se například jeden prvek nebo barva objevuje i na dalších kouscích a doplňcích. Pokud například žena zvolí výraznou kabelku a boty v jedné barvě a šaty zvolí v neutrálním tónu. Celek pak bude působit efektním dojmem. Podobně tak můžete opakovat barvy nebo materiály i v interiéru. Výsledkem bude sladěný interiér, který bude působit uceleně.
4.       Pravidlo – doplňky, které jsou věčné
Kvalitní a nápadité doplňky mohou výrazně podzvednou nebo naopak shodit (v případě špatného výběru) celý interiér. Doplňky byste měli vždy vybírat do předem určeného místa, aby celkový výsledek nebyl přeplácaný.