Začalo léto a díky pěknému počasí se nejen na cyklostezkách začalo objevovat čím dál více cyklistů. Pokud patříte mezi ně, pak určitě víte, že je důležité mít pořádnou cyklistickou výbavu, aby se vám na kole jezdilo dobře, nikde vás nic netáhlo, nebolelo a kolo jelo tak jak má. Proto je důležité před každou vyjížďkou kolo pořádně zkontrolovat. Ačkoliv se to může zdát jako naprostá zbytečnost, opak je pravdou. Pravidelnou a pečlivou kontrolou svého bicyklu můžete zjistit případné nedostatky zavčasu a můžete tak předejít poškození kola nebo ošklivým nehodám. Zaměřte se vždy především na brzdy a správně dofouknuté pneumatiky. Určitě nechcete, abyste někde po cestě museli řešit ucházející duši. Na rozdíl od auta totiž rezervu na kolo většina cyklistů nevozí.

cyklisti

Kromě správně vybaveného a zkontrolovaného kola je však potřeba ještě správná výbava samotného cyklisty. Abyste si jízdu co nejvíce zpříjemnili, je dobré mít oblečení vhodné na kolo. Maloja dres umí udělat na cyklovýletech nejen parádu, ale ještě je funkční a dělá vše proto, aby vaše jízda byla příjemným zážitkem. Opravdu se vám dobře nepojede v bavlněném triku, které se vám zpotí sotva vyjedete zpoza branky. Pokud ještě nemáte žádný vhodný cyklodres, určitě neváhejte a utíkejte si nějaký koupit. Přilba, rukavice a pořádná obuv by měla být samozřejmostí a člověk by bez těchhle věcí neměl na kolo ani sedat.

cyklista

Nezapomínejte si s sebou vzít také doklady, nějaké drobné a vodu. Jelikož se dá na kolo dokoupit spousta taštiček a držáků, nemusíte mít strach, že s sebou musíte táhnout nějaký velký batoh, kde si to budete muset střežit. Vše můžete schovat do taštičky upevněné na rámu kola. Tím, že na něm většinu času sedíte máte jistotu, že vám nikdo nic z toho neukradne.

Pokud tedy máte v plánu vyjet na vyjížďku, určitě nezapomeňte na tyhle rady. Šťastnou cestu!