Jistě to už všichni znají, jak je to příjemné se v parném dni vycachtat ve chladné a čisté vodě. Člověka to příjemně osvěží a naladí. Taková koupel to je věc, panečku. Tomu neodolá ani starý, ani mladý, natož nejmladší obyvatelé, tedy děti. Rodiče mají radost, že se jim to líbí a částky za bazén nelitují. Jen ať se děti vyřádí. A my dospělí si tam můžeme vlézt třeba večer, až půjdou ti malí spát. Není nic lepšího než večerní koupání.

čistá voda

Jenže není radosti, aby také nebylo starostí, a to platí pro domácí bazén také. Mimo jiných záležitostí kolem je třeba pečlivě hlídat vodu. Kolem ní se vlastně vše točí. Musí být hlavně čistá. To je základ. A pak jsou zde drobnosti, ovšem neměly by se přehlížet. Jednou z nich je třeba i pH, které by se rozhodně kontrolovat mělo. Stejně jako tvrdost a teplota.

PH je vlastně ukazatel kyselosti či zásaditosti vodných roztoků, v našem případě tedy vodě v bazénu.

PH je jednotka jako spousta jiných a její střed je vyjádřen číslem 7. To je neutrální voda, tedy ani kyselá, ale ani zásaditá. My si to změříme pomocí testeru, který jsme si zakoupili například přes odkaz v tomto článku a který je níže. Testery jsou různé a je jedno jaký máme. Můžeme mít proužkový, tabletový, nebo také kapičkové. Pro základ postačí i lakmusový papírek, ale s ním nebudeme mít přesné údaje které jsou pro úpravu bazénové vody potřeba. Ta by totiž měla být ideálně na stupnici 7,2. A co když není?

bazén

Úprava pH v bazénu se provádí různými přípravky, které si rovněž pořídíte na stejném odkaze jako testery. Vidíte výhodu tohoto článku? Nemusíte nikam běhat a shánět, ani listovat internetem. Prostě si zde kliknete a máte vše při jednom. Mimochodem, pokud si nejste čímkoli jistí, na témže linku najdete i telefon, kde vám poradí a pomohou jak s objednávkou, ale také s vašimi případnými dotazy. Tak se tam rychle podívejte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup