Kočky chováme ať už bydlíme v bytě nebo v rodinném domě. Nejvíce nebezpečí na ně číhá, pokud žijí v rodinném domě, a tak tráví více času ve volné přírodě. Samozřejmě na internetu, na různých stránkách kočičích majitelů se hojnému počtu diskuzí věnuje právě toto téma. Na jedné straně stojí lidé, kteří mají na balkonech či oknech sítě, ploty apod. Na druhé jsou ti co tvrdí, že jejich kočky se výšek bojí a drží se zpátky. Kdo má tedy z nich pravdu?
domácí kočka
Pravda je ta, že obě strany mají pravdu. Tyto zvířata jsou jako my, lidé, osobnosti. Některé kočky se velkých výšek můžou bát. Je to například z důvodu špatné zkušenosti předků v genech. Toto opravdu mohou být výjimky. Určitě si každý z nás vzpomene na pověru, že mají devět životů a je to skutečně tak protože vydrží pády z vysoké výšky než jiná zvířata? Někteří chovatelé jsou úzkostliví a nepustí svého mazlíčka ven nebo ani na balkon. Určitě Vás nepřekvapí fakt, že pád kočky z malé výšky je pro ně nebezpečnější než pád z několika metrů. Samozřejmě, že pád z obrovské výšky by pro ně znamenal smrt. I ony mají nějakou hranici. Nejhorší je pro ně pád na beton nebo tvrdý podklad. Kočky se totiž nestačí odpružit.
Musíme se na to podívat objektivně a bez emocí. Každý veterinář, kterého se zeptáte Vám řekne, že už zažil případy, kdy musel operovat kočku, protože utrpěla pád z velké výšky. Pády jsou hlavně z panelákových oken či balkonů. Je to například sešití čelisti, různé operace nebo dokonce i amputace končetiny.
okno u  požárního schodiště
Nechceme radši takovýmto ošklivým pádům předcházet a ušetřit tak jejich i naši bolest? Jsou to elegantní a hrdá zvířata, co mají rády výšky a proč jim to bezpečně nedopřát?  Pokud je chováme doma, bez možnosti je pouštět do volné přírody je tu mnoho možností, jak je uchránit. Na okna či balkony můžeme dát sítě proti hmyzu anebo jsou na trhu dokonce i přímo sítě pro kočky! Jako další tip je tu prolézačka do výšky. Na dveře či na zeď můžeme přimontovat staré poličky i nové, pokud nám to finance dovolují. Pak jsou tu vysoká škrabadla, prolézačky. Na internetu s určitostí najdete spoustu tipů, jak je vyrobit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup