Jestli si myslíme, že vhozením soli do bazénu získáme přesně takovou vodu, jako je u moře, tak to se rozhodně pleteme. Je pravdou, že slanou vodu v bazénu získáme rozpuštěním přečištěné mořské soli, ale v podstatě tato látka má mnohem nižší procento, než voda v moři. Ovšem nic méně i tak je velmi zdravá pro naši pokožku a představuje podobnou alternativu chlorované vody.
plavání blondýny.jpg
To je výhodou například pro alergické osoby na chlór. Díky takové úpravě si bazénovou vodu můžeme v pohodě užít a ani nás nebudou pálit oči při potápění nebo jiných vodních radovánkách. V žádném případě bychom neměli používat kuchyňskou sůl, která je obohacena jódem, to by mohlo mít za následek nežádoucí zbarvení vody a už jen to by bylo velmi nepříjemné na pohled, kdy by se nám zbarvila křišťálově čistá modrá voda například do hnědého odstínu. Takže je nutno používat pouze bazénovou sůl, kdy se jedná o skutečně čistou sůl, tedy chlorid sodný. Je bez jakýchkoliv dalších přidaných látek a vyčištěná od nežádoucích nečistot.
muž s brýlemi v bazénu.jpg

Budeme potřebovat solonizační jednotku

Pokud budeme používat sůl, tak je třeba si nainstalovat solonizační jednotku, která je sice na pořizovací náklady trochu vyšší, ale na druhou stranu se jedná pouze o tuto investici. Pracuje prakticky neustále a využívá pouze energii na napájení. Tím by odpadla starost o kupování tablet nebo jiné bazénové chemie. Její zařízení pak funguje, že si sama hlídá slanost vody a pokud nastane odchylka, tak nám to skrze kontrolku oznámí a my pouze doplníme sůl. Funguje na principu elektrolýzy, kdy proměňuje slanou vodu na potřebné látky pro správné fungování proti nečistotám.
schody v bazénu.jpg

Má i svoje mínusy

Ačkoliv plusové hodnoty použití budou daleko obsáhlejší, tak přesto je zde jediné mínus. To je možná koroze nerezových částí bazénu. Pokud bychom se rozhodli používat slanou vodu, tak je dobré dopředu přemýšlet o tomto nedostatku a vybírat podle toho bazénové příslušenství, například nerezové žebříky nebo jiné součástky nahradit plastem, případně titanovou ocelí.