Každodenní pracovní povinnosti řadu z nás vyčerpávají. V kombinaci s uspěchaným životem a stresovými situacemi se tak může lehce stát, že jednoho dne zjistíte, že Váš mozek už nevnímá tak, jak jste byli zvyklí. Ale nevěšte hlavu, existuje pár maličkostí, které když se naučíte pravidelně dodržovat, tak Vám mohou pomoci navrátit původní síly zpět.
kamarádky na lavici.jpg
· Zdravá strava
Ne, nebudeme Vás vyzývat, abyste začali ze dne na den razantně dodržovat dietu a vzdali se Vašeho stávajícího jídelníčku. Je však vhodné, abyste začali pravidelněji jíst určité potraviny, u kterých je prokázáno, že blahodárně působí na Váš mozek a nervový systém. Pozitivní dopad na myšlení mají například ořechy (zejména pak vlašské) či semínka. Je však potřeba je konzumovat ideálně neupravené (nesolené, nepražené, čerstvě vyloupané). Pokud nejste fanoušci ořechů, nevadí, můžete vyzkoušet také banány, mořské ryby nebo kakao (ano, čokoláda je v tomto případě ku prospěchu).
· Větrejte
Určitě se Vám již stalo, že jste seděli na prací, přemýšleli jste, co to šlo, ale neustále na Vás padala únava i přesto, že jste se minulou noc dobře vyspali. Řešení je přitom tak jednoduché – v prostoru kolem Vás se pravděpodobně již dlouho nevětralo a tak Váš mozek nemá dostatečný přísun čerstvého vzduchu. Ideální je si stanovit pravidlo, že jednou za určitý časový úsek provětráte celou místnost – dejte si však pozor, že nejlepší není pouze otevřít okno, ale spíše způsobit na kratší dobu průvan, který zajistí přísun čerstvého vzduchu. Pokud máte problém s prostorem, ve kterém není možné větrat, je dobré se zamyslet nad investicí do rekuperačního systému (více informací naleznete na ).
pc. tablet, mobil a kytka.jpg
· Naučte se odpočívat
Máte hodně práce, kterou potřebujete v krátké době zpracovat, ale Váš mozek odmítá spolupracovat? Divili byste se, ale ideálním řešením je odpočinek. Pokuste se opravdu „vypnout“ mozek; to znamená, že je vhodné, abyste se na chvíli věnovali činnosti, která umožní Vaší hlavě chvíli nepřemýšlet. Proto není ideální, abyste si při pár minutách klidu brouzdali na internetu či četli knihu; spíše si na chvilku vyjděte na procházku na čerstvém vzduchu nebo si dopřejte šlofíka.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup