1.        Vyrazte na výlet s batohem

Chcete-li jet někam na dovolenou částka za ubytování a stravu bývá zpravidla jedna z nejvyšších. Pokud ale na místo drahého hotelu s plnou penzí sbalíte do batohu stan a plynový vařič, náklady se okamžitě sníží. Navíc si budete moci vychutnat krásu přírody přímo v jejím srdci a zažijete tak dobrodružství, které byste za zdmi hotelu jen těžko hledali. Výhoda cestování s batohem je, že můžete vyrazit prakticky kamkoliv, jelikož svůj příbytek si nesete na zádech, a to ať už se rozhodnete vyrazit do Orlických hor nebo třeba na Kavkaz.
 vzlet letadla

2.        Vyzkoušejte couchsurfing

Pokud se necítíte na spaní ve stanu nebo pod širákem a na místo přírody byste raději navštívili nějaké město, další možnost bezplatného ubytování nabízí couchsurfing. Tato služba je dnes již celosvětově známá a k jejímu využití vám stačí vytvoření profilu na zmíněné sociální síti. Pak už stačí jen zvolit lokalitu, kterou byste si přáli navštívit a nalézt vhodného hostitele. Díky hodnocení ostatních uživatelů si snadno ověříte důvěryhodnost hostitele, který vás následně ubytuje u sebe doma. Lidé poskytující tento typ ubytování bývají velmi přátelští a rádi se s vámi podělí o zajímavé cestovatelské tipy v daném místě. Pokud se vám couchsurfing zalíbí, můžete příště nabídnout ubytování zase vy.
 kempování v horách

3.          Objevte levné letenky

S rozvojem letecké dopravy se na trhu objevuje stále více společností zajišťujících nízkonákladovou přepravu. V ceně letenky většinou není zahrnuto žádné palubní občerstvení a v případě, že si s sebou chcete vzít větší zavazadlo, musíte za něj připlatit. Proto se s nízkonákladovými společnostmi vyplatí létat spíše na kratší vzdálenosti a méně dní. Výhodou však je, že můžete vyrazit třeba jen na víkend a nemusíte si brát v práci dovolenou. Evropa nabízí spoustu zajímavých destinací, do kterých se dá letět z Prahy nebo Brna. Zpáteční letenka například do Milána vás vyjde na cca 500,- Kč.