Myslíte si, že je nemožné, aby vám někdo platil za to, že utrácíte peníze? Odpověď je ne, není to nemožné. Možná už jste slyšeli o takzvaném cashbacku, který přesně na tomto principu funguje. Nakoupíte u partnerského obchodu a malé procento z ceny vám přijde na účet zpět. A pokud takto budete nakupovat pravidelně, můžete tak ušetřit nemalou částku.

nákup na e-shopu

Jak cashback funguje?

Kde se vlastně peníze berou a není v tom nějaký háček? Cashback je jedna z forem reklamy, kterou se snaží e-shopy propagovat. Portál tedy dostane od e-shopu určitou provizi, ze které potom vrátí část zákazníkovi. Jak velká bude hodně záleží na daném obchodě. Jelikož se jedná o systém, na kterém vydělají všechny strany, nemusíte se bát, že budete nějak podvedeni.

Jak nakupovat s cashbackem?

Vždy se nejdříve zaregistrujete na daném portálu, tím začíná celý proces. Pak už stačí jen vejít do e-shopu přes odkaz, který najdete na cashback portálu. Následný nákup probíhá už naprosto normálně. Poté, co se nákup schválí se vám peníze připíšou na konto. Z něj si je můžete nechat poslat například na váš bankovní účet.

Kolik si tak můžete vydělat?

Jak již bylo zmíněno, procenta provize se liší v závislosti na daném e-shopu a portálu. Také se může lišit u různého sortimentu v rámci jednoho e-shopu. Rozmezí je tedy velmi velké od 0,5 % až klidně po 50 %. Jediná výstraha je, že částka se odvíjí z ceny bez DPH a dopravy.
tlačítko nákup

Jak dlouho si na peníze počkám?

Po potvrzení objednávky se do několika hodin objeví cashback na vašem profilu. Teď ale nastává proces schvalování, který může trvat i několik měsíců. Zákon udává, že do 14 dnů máte možnost zboží vrátit bez udání důvodu, takže prodejci většinou vyčkají minimálně dva týdny, než objednávku potvrdí. Pokud ale využíváte cashback u zahraničních obchodů, jako například Aliexpress, může tento proces trvat i několik měsíců. Zvláštní podmínky potom mohou mít i portály nabízející ubytování, kdy vám může být cashback připsán třeba až po ukončení ubytování.

Bonusy

Jedním z důvodů, proč byste mohli cashback vyzkoušet je množství bonusů, které jednotlivé portály nabízejí. Například se může jednat o bonus za registraci či doporučení kamaráda. Navíc také některé portály nabízejí i množství dalších slev a speciálních nabídek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup