Asi každý kutil sní o tom, že by si mohl vytvářet náhradní součástky doma svépomoci. Ještě do nedávné doby to možné nebylo, ale v současnosti se nejedná o žádný nereálný sen. Díky 3D tiskárnám nové generace je možné vytvořit si díly, které chcete během několika málo minut. Samozřejmě, nevyrobíte tímto způsobem úplně všechno, to stále ještě nejde, ale je možné takto vytvořit třeba umělohmotné těsnění, pro které tak nebudete muset do obchodu nebo ho objednávat přes internet. Prostě jen zadáte do přístroje ty správné parametry a necháte si součástku jednoduše vytisknout. Krom samotné tiskárny k tomu budete potřebovat už jen stolní počítač. Nemusí se jednat o žádné dělo, bohatě postačí i základní PC.
3d tisk

NASA

3D tiskárny se dnes používají snad ve všech průmyslových odvětvích. Hodně s nimi také experimentují i lékaři, kteří takto chtějí v budoucnu vyrábět náhradní orgány. Pro to není divu, že se s těmito přístroji má své plány i NASA. Ta plánuje pro budoucí cestu na Mars vybavit posádku právě 3D tiskárnami, které budou fungovat jako jakási výrobní linka, která by se samozřejmě do kosmické lodi normálně nevešla. Tímto způsobem si budou moci astronauti vyrábět takřka všechny díly, které budou potřebovat a nebudou tak závislí na dodávky z domova, na které by museli čekat i několik let.
3d tiskárny
Vytisknuté domy
Možná, že vás to překvapí, ale tento druh moderních tiskáren může být do jisté míry i budoucností ve stavebnictví. Už dnes se plánuje tisk různých staveb, hlavně tedy menší domků určených pro bezdomovce. Tento projekt ještě není realizován, ale v brzké době se očekává, že dostane zelenou. Pokud bude úspěšný a tiskárny dokáží vytvořit rychle a levně standardně obyvatelné domky pro bezdomovce, půjde o velký průlom. Možná se v budoucnu díky tomuto projektu dočkáme domů, které si budou moci pořídit i lidé méně majetní.