Vždy jste milovali táboráky u ohně s dobrým pivem, opečeným špekáčkem a trampským zpěvem, který byl doprovázen kytarou? Ta atmosféra byla a je vždy k nezaplacení. Jen vy, parta dobrých přátel a tajuplná příroda bez mobilů, tabletů a jiné elektroniky. Stejnou atmosféru můžete dopřát i svým dětem. Neumíte ale hrát na kytaru? Nic není problém a i vy se můžete na kytaru začít učit hrát. Stačí si v obchodě s nástroji koupit vaši první kytaru a můžete začít s výukou.

žena s kytarou

Pokud jste spíše samouci, na internetu seženete spoustu kytarových kurzů, které zaručují, že se během 3 měsíců naučíte zahrát svoji první písničku. Oblíbený je kurz kytary Praha, kdy se za pouhých 8 týdnů naučíte zahrát 7 písniček. To zní velice lákavě že? Nezapomeňte však, že jen pravidelným tréninkem se na kytaru naučíte hrát. Nic není zadarmo. Ideální je trénovat každý den alespoň 20 minut. Nejprve vás budou bolet prsty levé ruky, se kterými hrajete akordy. Na bříškách prstů se brzy kůže zdrsní a pak už vás bolest nebude od každodenního cvičení odrazovat. Pravá ruka pak hraje rytmy. Velikým pomocníkem muže být trsátko, se kterým bude rytmus krásně zvučný.

hra na kytaru

Jestliže se nechcete na kytaru učit hrát sami, ale preferujete spíše osobní výuku, zapátrejte ve svém místu bydliště a poptejte se známých. Určitě najdete někoho, kdo se výukou hry na kytaru zabývá. Nebo můžete poprosit zkušeného kamaráda, který vám jistě pomůže osvojit si základní akordy a rytmy. I když se budete učit hrát sami, po čase byste měli vyhledat někoho, který si vaši hru poslechne a případně vám poradí, co děláte špatně a co byste měli vylepšit. Později se totiž budete jen těžko odnaučovat špatně naučenou techniku hraní. Každopádně se nebojte, protože hrát na jakýkoliv nástroj může každý. A pokud se skutečně naučíte na kytaru hrát, budete moci opět zažívat se svojí rodinou ty skvěle strávené chvíle u ohně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup