Pískování je technologický proces opracování povrchu proudem natlakovaného abraziva. Abrazivum může být písek, ocelové broky, ocelový granulát, ocelová drť, struska a další. K pískování se používají pískovačky, které mohou být mobilní nebo kabinové. Mobilní pískovačky nejsou omezené rozměrem, takže můžeme pískovat třeba zdi budov, nebo ocelové konstrukce. Nevýhodou je, že abraziva nedopadají jen na požadovanou otryskávanou plochu, ale i do prostoru kolem. Otryskáváme-li například most v městském provozu, může dojít k poškození aut zaparkovaných pod mostem. Naproti tomu kabinové pískovačky mají uzavřený okruh s odsáváním a opětovným použitím abraziva, ale jsme limitováni velikostí skříně pískovačky.

klíče

Pískovací boxy mohou sloužit pro průmyslové použití, ale čím dál častěji si je pořizují domácí kutilové pro osobní účely. Pískovací kabiny pro hobby využití jsou menších rozměrů a pracují s tryskacími materiály do 0,5 mm. Mohou být i stolního provedení. Boxy jsou ovládány ručně s pomocí šlapacího pedálu. Otryskáním povrchu se zvyšuje jeho odolnost proti korozi. Tryskáním se odstraňuje rez nebo staré nátěry před renovací novým nátěrem. A i bez nátěru každopádně dostane krásnější estetický vzhled. Kabinový pískovací box bude maximálně přínosný pro lidi, zabývajících se renovací veteránů, ať už aut, motorek, nebo jakýchkoliv starých přístrojů. Starožitná skříň se zašlým kováním? Určitě dostane jiný šmrnc s otryskaným, rzi zbaveným, zrenovovaným kováním.

kování

Staré kliky, zámky, klíče, kovové části starožitných předmětů, vše dostane v pískovacím boxu šanci ukazovat světu svou bývalou krásu a odkaz zručných řemeslníků tak může pokračovat i pro další generace. Otryskáním a novým nátěrem dodejte zašlým starožitným předmětům jejich původní vzhled a krásu. Pískovací box je menších rozměrů a v dílně nebude překážet.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup