Asi není třeba říkat, že každý z nás sní o tom, že zbohatne. A toho se chopili nejrůznější lidé, kteří nabízí „zaručené způsoby“, jak toho dosáhnout. Za peníze můžete absolvovat kurz, který vám pomůže získat mnoho peněz prakticky bez námahy. Některé z nich jsou samozřejmě důvěryhodnější, než jiné.

Jedním z nich je i kurz investování na akciovém trhu. Zde se naučíme, jak poznat, které akcie koupit a kdy je ten pravý čas je prodat. Seznámíme se s nejrůznějšími ukazateli, které nám v tomto úkolu pomáhají a naučíme se číst trh.

investice1

Teoreticky bychom tedy po absolvování tohoto kurzu měli mít téměř stoprocentní výnosnost našich investic, což znamená, že prodáme prakticky všechny naše akcie se ziskem. Díky tomu můžeme poměrně rychle přijít k penězům. A to je koneckonců tím hlavním cílem.

To vše zní dobře, otázkou však je, zda to tak skutečně funguje. Je skutečně realistické očekávat, že po absolvování krátkého kurzu budeme stejně úspěšní jako investoři, kteří se v tomto oboru pohybují i desítky let? Pokud bychom měli věřit reklamě, tak ano. Skutečnost však bývá poněkud jiná.

Tyto kurzy obvykle nejsou příliš dlouhé. To znamená, že není čas na nějaké komplexní vysvětlování či zabíhání do detailů. Můžeme tedy získat základní znalost, a ty nám rozhodně mohou pomoci a jsou kamenem, na kterém můžeme následně stavět, bylo by však naivní očekávat, že budou dostačující.

investice2

Předně nám chybí zkušenosti. Podobně jako v mnoha jiných oborech, i zde platí, že je nic nenahradí. Můžeme se sice teoreticky naučit, jak jednotlivé ukazatele aplikovat, avšak pouze praktické zkušenosti nám umožní to provádět s mnohem větším úspěchem a správně interpretovat výsledky.

Pokud se tedy o investování na akciovém trhu zajímáte, rozhodně není na škodu pro začátek takovýto kurz absolvovat. Následně je ovšem dobré si své znalosti stále rozšiřovat, například za pomoci zkušeného finančního poradce. Tak získáte ze svých vložených peněz maximum – a to je ten hlavní cíl.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup