Každopádně se mu povedlo přidat svůj kamínek do mozaiky střípků, které se tehdy začaly ve světě vyslovovat stále častěji. Internet.
V roce 1996 byl český internet ve fázi ani ne tak samotného zrodu, jako spíš expanze a tělesného růstu. Historie počítačových sítí sahá až na konec 60. let minulého století, souvisí s provozem ARPAnetu a s postupným vývojem sítí na akademické půdě. První veřejný Internet byl u nás uveden do provozu až v červenci 1995 a cena připojení byla téměř astronomická. Ondřej Neff začal svého „pejska“ vydávat přibližně o rok později, 23. dubna 1996. Byl to navíc poměrně bohatý rok na dešťové srážky a tak bylo častěji zvykem, než kdy jindy, usedat doma do křesla, anebo třeba k počítači.
káva u novin
Ondřej Neff si své čtenáře nemusel nahánět pochybnou reklamou, je to člověk nadaný spisovatelskou invencí, články byly poutavé a čtivé, navíc se dotýkaly mnoha z nás svým obsahem. Byly to útržky ze života, komentáře k různým tématům z roztodivných sfér lidského bytí i nebytí, podobaly se někdy textům blogů, ostatně, někdo Ondřeje Neffa považuje za vůbec prvního bloggera v Čechách. Původně byl Neviditelný pes publikačním nástrojem jen samotného pana Neffa, velmi rychle se však začal měnit na kolektivní spolupráci více autorů, nejprve v podobě veřejných komentářů k jeho příspěvkům, později prostřednictvím redakčních kolegů. Vznikl dokonce slogan, který zněl přibližně takto: „je to zdroj, nad kterým nikdy nezapadne Slunce“, což vyjadřovalo myšlenku propojení na mezinárodní, tedy přímo interkontinentální úrovni.
vlčák na sněhu

Německý ovčák jménem Gordon

Vůbec první příspěvek věnoval pan Neff svému pejskovi jménem Gordon. Právě v den dvanáctého výročí narození vlčáka Gordona se server Neviditelný pes rozběhl, pejsek se však této události nedožil, odešel do psího nebe necelé dva měsíce před tím. Snad právě proto se web jmenuje tak, jak se jmenuje, i když, nutno podotknout, sice Gordon není vidět, ale dá se vnímat pocitem, svým srdcem, a je možné s ním stále komunikovat. Zda pan Neff se svým starým psím kamarádem alespoň v myšlenkách hovoří, nevíme, ovšem rozhodně víme, že jeho server k nám hovoří již téměř dvaadvacet let. Pracuje ve spolupráci s redakcí Lidových novin a jeho adresu si snadno „vygooglujete“.