Kolagen je nerozpustná bílkovina tvořená aminokyselinami, která je důležitou látkou v celém našem organismu zastoupenou v hojné míře. Kolagen nalezneme v pokožce, vlasech, nehtech, ale také třeba chrupavce, zubech nebo kostech. Kolagen je zkrátka zastoupen v celém našem organismu a je základním stavebním kamenem pojivových tkání.

Zhruba od 25. roku života produkce kolagenu postupně klesá (obvykle kolem 1 % ročně), což se projevuje postupným stárnutím kůže s tvorbou vrásek a snížením její pevnosti, ale třeba také vyšší lámavostí vlasů či nehtů nebo snížením funkčnosti pohybového aparátu.

Pokožka bez celulitidy

Druhů kolagenu podle zdroje je několik, od kuřecího, hovězího či vepřového, až po kolagen rybí. Pro své vlastnosti je právě rybí kolagen velice ceněn a je nejvhodnější formou pro doplnění kolagenu pro pleť i vlasy. Jsou-li k základní složce kolagenového nápoje přidány ještě doplňující látky (jako biotin nebi zinek), jeho účinek se stane ještě viditelnějším.

U kolagenového produktu je potřeba velmi pečlivý výběr dodavatele, neboť pro své tělo určitě požadujeme jen kvalitní, certifikovaný a bezpečný kolagen z kvalitních přírodních zdrojů (např. volně žijících ryb). V neposlední řadě je dobré zajímat se i o samotné složení produktu vč. udané hodnoty účinné látky. Mnoho provedených výzkumů prokázalo, že pouze dávky nad 5.000 mg peptidů jsou skutečně viditelně účinné. Samozřejmě závisí na věku, celkovém stavu organismu a mnoha jiných faktorech.

Podpora ve stáří

Kolagen je do organismu doplňován ve formě nápoje, ať již z prášku smíchaného ve vodě nebo v nápoji hotovém. Vybereme-li si kvalitní a certifikovaný kolagen, který budeme pravidelně do našeho organismu doplňovat, získáme nejen pevnější zdraví, ale také krásnou a pevnou pleť bez hlubokých vrásek a viditelné výsledky uvidíme také u celulitidy.

S pravidelným doplňováním kolagenu je vhodné začít co nejdříve. Čím dříve začneme, tím lepší preventivní pozici v péči o naše tělo získáme. Každopádně je důležité s tímto pravidelným návykem začít, ať již máte jakýkoliv aktuální věk. Lépe nyní než nikdy.