Kdo chce dnes bydlet ve svém, má trochu problém. Ceny nemovitostí totiž během několika minulých let narostly nevídaným tempem, a tak jsou pro mnohé mimo dosah.

Chcete vlastní bydlení? Zkuste jiné než klasické možnosti

Ještě donedávna bylo běžně po založení rodiny si vzít u banky hypotéku na byt, byť by to bylo v paneláku. Přeci jen, bydlet ve svém je v mnoha ohledech daleko lepší než být v podnájmu. Vzhledem k tomu, že obytné nemovitosti stejně jako na západ od nás neuvěřitelně zdražily, začalo bydlet v podnájmech mnohem více Čechů než kdy dřív. Navíc jejich počet ještě poroste, jelikož se nezdá, že by se cena měla někdy alespoň přibližně vrátit na původní hranici, která byla běžná řekněme ještě před pěti až deseti lety.

Klíče ve dveřích

Pro mnoho zájemců o vlastní bydlení to znamená konec jejich snů, i když ne tak úplně. Kdo se nebojí poznávat nové věci a žít trochu alternativně, ten si může obydlí obstarat za mnohem slušnější peníze než standardní byt. Mobilní domy celoroční jsou cenově daleko zajímavější, a přitom nejsem ani moc horší. Vlastně skoro vůbec.

Když pomineme cenu, pak mají výhodu právě v tom, že se dají přemisťovat, a to překvapivě docela snadno. Menší verze je schopno utáhnout silnější osobní auto, celoroční domy je potřeba přemístit tahačem. I tak je to docela šikovná vlastnost, která se může hodit nejen během hrozících povodní. Čistě hypoteticky tak lze snadno měnit svou adresu, ale reálně se takto dělat nedá. Jednak by to bylo problematické ohledně úřadů, jednak je zapotřebí vlastnit nějaký vhodný pozemek.

Úspory na dům

Pozemek však nemusí být stavební parcelou. Mobilní domy totiž nejsou řazeny v našem právním řádu jako stavby, a tudíž nepodléhají do stejné kategorie. Nemají totiž žádné sklepení ani základy. To samozřejmě může být nevýhoda, sklep se vždycky hodí, ale na druhou stranu tak odpadá hodně vyřizování, které nikdo nemá rád. Kdo si koupí bydlení na kolech, ten v podstatě může okamžitě a bez zbytečných komplikací hne bydlet. Stačí převézt domek na vlastní adresu, předtím ještě vyřídit ohlášku a nic jiného v podstatě není potřeba.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup